Szablony stron CSS

Jak już zwracałem uwagę w poprzednim wpisie tworzenie własnoręcznie stron za pomocą języka HTML jest dość trudne i czasochłonne.  Pomijam już kwestę, że oprócz samego kodu strona musi mieć przygotowaną może nie super-profesjonalną ale estetyczną grafikę.

Z pomocą przychodzą nam gotowe szablony stron internetowych CSS!

Co to jest ten CSS?

Krótko mówiąc jest to kolejny język skryptowy który powinniśmy umieć tworząc nasze strony 😉 Ta technologia jest jakby uzupełnieniem HTML’a. Idea polega na tym aby oddzielić warstwę prezentacji strony od jej treści.  Innymi słowy za wygląd witryny mają odpowiadać arkusze CSS a za treść dokumenty HTML.

W internecie znajdziemy mnóstwo gotowych  szablonów które możemy dowolnie modyfikować i wykorzystywać. Znacznie upraszcza nam to sprawę gdyż nie musimy znać całego HTML’a a jedynie podstawy.

Polecam w szczególności:

Powyższe szablony zostały udostępnione na licencji Creative Commons i można je dowolnie wykorzystywać nawet do zastosowań komercyjnych.  Należy tylko pamiętać o pozostawieniu informacji o autorze w stopce strony.

2 thoughts on “Szablony stron CSS

  1. Od niedawna interesuje się tworzeniem stron internetowych i te linki, które wyżej podałeś są bardzo pomocne. Dzięki!

  2. Lubie wracac na ta strone ale musze przyznac ze ciezko bylo ja znalezc w google, byla gdzies na 4 stronie. Przydalo by sie jej pozycjonowanie polecam wpisac w google :
    seo stronka z seo poradami
    i znajdziesz tam ciekawy i darmowy sposob na podniesienie pozycji w wyszukiwarkach

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *