Szablony po raz drugi…

Tym razem przyjrzymy się możliwości postawienia strony w oparciu o płatne szablony. W porównaniu z darmowymi szablonami stron te płatne są najczęściej przygotowywane przez zawodowych grafików a więc prezentują nieporównywalnie wyższy poziom. Kolejną ich zaletą jest to, że oprócz samej strony html dostajemy wiele innych elementów które ułatwiają późniejszą ich modyfikację i dostosowanie do naszych potrzeb. Najczęściej są to gotowe projekty z programu graficznego (np. Photoshop), komplety wykorzystanych czcionek, dodatkowe grafiki a nawet kod źródłowy elementów FLASH.

Ceny są rożne w zależności od jakości i możliwości szablonów. Zaczynają się już od 40 do nawet 200 dolarów na stronach takich potentatów jak http://www.templatemonster.com/. Niemniej na naszym rodzimym rynku można znaleźć wiele firm które oferują profesjonalne szablony już od 60 zł.

Kolejnym plusem jest to,  że najczęściej nie są to zwykłe “czyste”  szablony CSS ale rozwiązania dostosowane do konkretnych narzędzi – sklepów Prestashop, osCommerce, witryn Joomla itp… A więc pomimo, że wydajemy pieniądze na szablon to oszczędzamy je na pracy webmastera który musiałby darmowe rozwiązania dostosowywać!