Tworzenie stron za pomocą języka html

 

Język HTML (ang. HyperText Markup Language) jest hipertekstowym językiem znaczników służącym do formatowania treści stron html. Patrząc od strony praktycznej dokument HTML jest zwykłym plikiem tekstowym o rozszerzeniu .html lub .htm.

tworzenie stron htmlZa pomocą odpowiednich znaczników nadajemy danemu fragmentowi tekstu odpowiednie właściwości np. tekst umieszczony pomiędzy znacznikami <b> </b> zostanie pogrubiony.

Inne przykłady:

<b>pogrubiony tekst</b>

<i>pochylony</i>

<u>podkreślony</u>

 

Także odnośniki (linki) do innych stron opisujemy odpowiednimi znacznikami:

<a href=”http://adres-strony.pl“>Opis odnośnika</a>

 

To tzw. budowanie stron od podstaw. Daje największe możliwości i w 100% panowanie nad wyglądem i działaniem strony jednak nie ukrywam, że wymaga to sporo pracy i przede wszystkim wiedzy. Nauka HTML to bardzo rozbudowany temat i jeżeli ktoś jest tym zainteresowany to odsyłam do poniższych stron:

http://pl.wikibooks.org/wiki/HTML – podręcznik HTML

http://www.kurshtml.edu.pl – świetnie napisany kurs który w prosty i czytelny sposób wprowadzi Ciebie w świat znaczników…

Niemniej jest to tylko jeden ze sposobów tworzenia stron www. Na naszej stronie znajdziesz jeszcze wiele innych metod (nie ukrywam, że znacznie prostszych 😉 dzięki którym założysz własną stronę internetową 🙂