Drony – filmowanie z lotu ptaka dla każdego

Z roku na rok drony stają się coraz popularniejsze. Bezzałogowe statki latające niewielkich rozmiarów kryją w sobie wiele zastosowań w życiu codziennym, ale i również w takich dziedzinach jak nauka, transport lub przy realizacji filmów. Wiele dronów, nawet tych najtańszych, przeznaczonych do zabawy posiada wbudowaną kamerę, która może stanowić dobre źródło pieniędzy.

Nie od dziś dostępne są płatne usługi nagrywania za pomocą śmigłowców lub samolotów: Filmowanie, fotografowanie, fotogrametria, tworzenie ortofortomap, reklamy czy monitoringu. Obecnie wynajem drona jest znacznie tańszym rozwiązaniem pozwalającym znacznie zredukować koszty takich zdjęć.  Wcześniej filmowanie w niektórych miejscach było wręcz niemożliwe, a teraz dzięki zastosowaniu filmowania z nieba wiele nowych ujęć stoi przed nami otworem. Pamiątka z wesela nagrana z lotu ptaka, lub zdjęcia własnej działki, firmy w całej okazałości są teraz dostępne dla każdego.

(Przykładowy film zrobiony dronem PHANTOM 3 PROFESSIONAL firmy DJI )

Ceny takich usług wynoszą około 500zł za kilka minut w jakości 4K do kilku, kilkunastu tysięcy za specjalne nagrania na życzenie.
Taka technika na pewno będzie się rozrastać, usługi będą tanieć i coraz więcej ludzi będzie w posiadaniu dronów, dzięki którym będzie można nagrywać profesjonalne filmy na każdą okazję, ale nawet już teraz nawet te tańsze bezzałogowce mogą poszczycić się wysoką jakością nagrań.

(Film pokazujący Stadion Lecha Poznań z lotu ptaka)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *