Sklep internetowy – czy naprawdę da się na tym zarobić?

Nie jest łatwo odpowiedzieć na tak postawione pytanie bo wszystko zależy od tego czym handlujemy, gdzie, jaka jest konkurencja? Aby odnosić sukcesy w handlu internetowym trzeba wybrać do tego dobre miejsce. Najwięcej osób handluje na największej platformie aukcyjnej w kraju. Taka droga biznesowa jest jednak dość niebezpieczna bo panuje tam olbrzymia konkurencja, ceny są bardzo niskie a prowizje wysokie. Najlepiej więc jest prowadzić handel w kilku miejscach. Mogą to być galerię rękodzieła, portale aukcyjne (np. Allegro) czy portale ogłoszeniowe (Gumtree, OLX).

Sprzedaż wysyłkowa przez Internet to obecnie jeden z najczęściej otwieranych biznesów. Dzieje się tak dlatego, że taka działalność nie wymaga dużych nakładów na start i do pewnego momentu można ją prowadzić we własnym domu bez potrzeby wynajmowania lokalu. Dotyczy to oczywiście sprzedaży drobnych przedmiotów o niezbyt dużej wartości. Czy jednak na takim handlu da się zarobić duże pieniądze?

Najbardziej wskazany jest własny sklep internetowy, jednak jego wypozycjonowanie jest trudne i kosztowne. Aby odnosić sukcesy w internetowym handlu trzeba oferować unikalne i dobre jakościowo produkty. Bardzo ważna jest także obsługa klienta. Liczy się dobry kontakt telefoniczny, mailowy, solidne pakowanie przesyłek i szybkie wysyłki. Podobnie jak w tradycyjnym handlu warto być elastycznym i otwartym na potrzeby swoich klientów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *