Księgowość Online dla małej firmy

Własna firma jest jedną z popularniejszych form zatrudnienia w Polsce. Mimo wysokich opłat związanych z opłaceniem ZUS, wiele osób decyduje się na otwarcie własnego biznesu. Dzieje się tak że względu na brak stabilności zatrudnienia w wielu polskich firmach, a także ze względu na chęć większego zysku niż płaca na etacie. Polacy chcą się rozwijać, a jednocześnie zajmować się tym, w czym są dobrzy i co sprawia im radość. Niestety opłaty związane z ZUS to nie jedyne koszty jakie musi ponieść przedsiębiorca. Niezbędne jest opłacanie podatku dochodowego, a także koszty związane z lokalem, księgowością oraz wieloma innymi, które są odpowiednie do rodzaju prowadzonej działalności.

Czy istnieje możliwość obniżenia kosztów związanych z księgowością nie tracąc na jakości usług?

Przede wszystkim musimy sobie powiedzieć co mamy do wyboru: księgową na etacie, która jest zatrudniona jak każdy inny pracownik i dostają stałą pensję, bez względu na to czy firma ma zyski czy ich nie ma. Biuro rachunkowe, które prowadzi naszą księgowość, tutaj opłaty są różnorodne i zależne bardzo często od ilości dostarczanych faktur. Księgowość online, którą prowadzimy w niewielkim stopniu sami, wprowadzamy do systemu wszystkie dokumenty, natomiast nadzór księgowy odbywa się już z strony serwisu. Najtańszą formą jest księgowość online. Tutaj wiele serwisów oferuje okres próbny ( miesiąc, dwa lub trzy ) za darmo, a po upływie tego okresu abonament miesięczny wynosi od 25 zł w górę. Cena jest uzależniona od oferty, rodzaju firmy itp. Dla małej firmy, która nie będzie miała dużej ilości faktur wystarczy skromna oferta. W czasie prowadzenia firmy zawsze można zmienić ofertę, jeśli firma zacznie się rozwijać. Warto zwrócić uwagę, że większość tych serwisów jest tak skonstruowana, że nawet osoby, które nie znają się na księgowości doskonale sobie tutaj poradzą. Kolejną zaletą jest fakt, że dokumenty mogą być wprowadzone o każdej porze dnia czy nocy. Nie ma tutaj narzuconych norm czasowych.

Początkująca firma musi sprostać wielu wymaganiom, musi przebić się na rynku. Warto zatem szukać rozwiązań funkcjonalnych, jakościowych i cenowo odpowiednich do możliwości młodego przedsiębiorcy. Księgowość online jest ofertą godną polecenia. Szczególnie jeśli nie mamy pewności czy zyski będą uzyskiwane systematycznie czy też sporadycznie. Ofertę zawsze można zmienić, a koszty lepiej obniżać aby móc rozwinąć skrzydła nowo powstałej firmie.