Byle jaka strona lepsza niż żadna?

Powyższe stwierdzenie często pada z ust osób które dopiero zaczynają reklamować się w sieci. Ale czy aby na pewno jest to prawdą?

Istnieją wprawdzie programy pozwalające niemalże automatycznie stworzyć stronę (w tym także darmowe), jednak czasem lepiej jest dać ją do wykonania profesjonaliście. Stworzona przy pomocy prostego programu, szczególnie przez osobę która nigdy wcześniej tego nie robiła, może sprawiać nieco prymitywne wrażenie (szczególnie jeśli nie posiadamy zmysłu estetycznego).

Nie zawsze to będzie przeszkadzać – na pewno nie wtedy, kiedy chce się ją mieć dla celów hobbystycznych. Warto jednak zlecać zaprojektowanie strony, kiedy ma to być strona związana z naszą działalnością gospodarczą. Wtedy witryna musi być profesjonalna. Osoba, która się na tym cokolwiek zna z łatwością to rozpozna.

Nieprofesjonalna strona może być utożsamiana przez klientów  z nieprofesjonalną działalnością.

Wiele jeszcze zależy od rodzaju działalności, bo np. inaczej patrzy się na artystę, inaczej na kogoś, kto oferuje usługi biznesowe. Jeśli wybierze się stworzenie strony przez zawodowego webdewelopera na zlecenie, nie tylko wyglądają one profesjonalnie, ale też mają odpowiednio dobraną kolorystykę, układ, styl. Takie witryny internetowe są unikalne, a poza tym czytelne i intuicyjne. Z tych powodów nie tylko osobom prowadzącym działalność gospodarczą, opłaca się mieć taką stronę wykonaną przez zawodowego webmastera.